artists & musicians

all ARTISTS who exhibited so far

A

Louisa Abdelkader

Cigdem Aky

Sonja Allgaier

Simona Andrioletti

Siegfried Anzinger

Julian Arayapong

Nicola Arthen

Marc Aurel

 

B

Frank Balve

Ivan Baschang

Nadja Baschang

Janina Baldhuber

Luisa Baldhuber

Fabian Beger

Ronja Bernhardt

Laura Besta

Jörg Besser

Gabi Blum

Nataliya Borushchak

Thomas Breitenfeld

Roland Burkart 

Veronika Burnuthian

Ken Brown

Sarah Buhmann

Daniel Bräg 

Dörthe Bäumer

Corbinian Böhm

 

C

Roman Cherezov

Ida Corell

D

Botond Devich

Marie Domnig

Florian Donnerstag

Heike Döscher

E

Robert Eckert 

Judith Egger

Lennard Eger

Manuel Eitner

Julia Emslander

Lena Engel

Beate Engl

Daniel Engelberg

Valentina Eppich

Karen Michio Ernst

F

Simona De Fabritiis

Rosa Falkenhagen

Annemarie Faupel

Leonie Felle

Astrid Fernandez

Miriam Ferstl

Samuel Fischer-Glaser

Florian Froese-Peeck

Sakiko Fukaya

Xenia Fumbarev

G

Klaus von Gaffron

Benedikt Gahl

Jaimie Gajardo 

Raymond Gantner

Lisa Geller

Pablo Genoves

Maximilian Geuter

Charlotte Giacobbi

Jakob Gilg

Patricija Gilyte

Dana Greiner

Johanna v. Griessenbeck

Raphael Grotthuss

Julie Goll

Ben Goossens

Susu Gorth

Konstantin Gries

Alison Grimm

Raphael Grotthuss

Emanuel Guarascio

H

Tina Hage

Fiona Hamann

Xenia Hartok

Sandra Hauser

Moritz Hauthaler

Ute Heim

Maximilian Helk

Pernilla Henrikson

Melina Hennicker

Tanja Hirschfeld

Lukas Hoffmann

Michael Hofstetter

Christian Honold

Victoria Hertel

François Huber

Stephan Huber

Paul Huf

Verena Hägler

I

Vanessa Ivan

J

Franz Jäger-Waldau

Heeyoung Jo

K

Jessica Kallage-Götze

Franka Kaßner

Bianca Kennedy

Simone Kessler

Nico Kiese

Tenzin Kolsch

Felix Kraus

Victor Kraus

Veit Kowald

Max Kyrein

Josef Köstlbacher

L

Katrin Langener

Andreas Lech

Changheon Lee

Eun. Y Lee

Young Jun Lee

Andreas Lech

Annamaria Leiste

Christian Leitna

Lize Levantey

Kalas Liebfried

Jie  Li

Tiger Liliental

Victor Lohr

Michael Lippmann

Lückenbüßer

Dana Lürken

M

Daniel Man

Sri  Maryanto

Claudia Marr

Boris Maximowitz

Annabelle Mehraein

Marius Menkel

Philipp Messner

Luminita Mihailicenco

Stephanie Movall

Wilhelm Mundt

Anselma Murswiek

Betty Mü

Torsten Mühlbach

Ole Müller

Nina Annabelle Märkl

N

Marie-Claire Nun

O

Fumie Ogura

Tobias Ollert

P

Gregor Passens

Julia Pfaller

Tamy Alessandra Plank

Edith Plattner

Pnik

Olaf Probst

Rosanna Marie Pondorf

Q

R

Marcel Ralle

Sara Raschke

Katja Rausch

Dieter Rehm

Nick Romeo Reimann

Viola Relle

Ivo Rick

Isabel Ritter

Felix Rodewaldt

Janina Roider

JungHae Ryu

S

Alexander Scharf

Julia Schewalie

Michael Schmidt

Sophie Schmidt

Barbara Schrobenhauser

Ines Seidel

Thomas Silberhorn

Simon Sternal

Linda Sollacher 

Angela  Stiegler 

Anna Schölß

Sophia Süßmilch

T

The Swan Collective

Thomas Thiede

Magnus Thorén

Lang und Troia

Janus Torp

U

Xaver Unterholzner

Zafer Urun

Elina Uschbalis

Gülbin Ünlü

V

Nikolai Vogel

W

Moritz Walser

Malte Wandel

Dominik Wandinger

Joseph Wandinger

Aeneas Wankelmuth

Marie Madlen Weber

Raphael Weilguni

Max Weisthoff

Anthony Werner 

Oliver  Westerbarkey

Felix Leon Westner

Elisabeth Wiesner

Marian Wiesner

Tim Wolff

Andreas Woller

Klara Wördemann

Olga Wiedenhöft

X

Y

Youjin Yi

Z

Sandra Zech

Eva Zenetti

Pio Ziltz

Peter Zimmermann

Maximilian Zuzak

Janka Zöller

all MUSICIANS who played so far

A

Aatis – Stock 5

Aboa

B

Benjamin Fröhlich – Permanent Vacation

Ben Bartel

Bridget MacRae – Münchener Kammerorchester

C

Crew & Voe

D

Damn it Disco

Dancing Lessons – Hommage Disco, Goldener Reiter

David Schreiber – Münchener Kammerorchester

DJ Tankstelle – Hommage Disco, RTCT.records

Dobré

E

Egomachine Soundsystem – aka SNC

F

FEZ – Team Hula, Monticule Racing Team

Finn Nelé

Flo Scheuer – Monticule Racing Team

G

H

Henry Gilles – Free To Be, Public Possession

I

Iso E Super – Obsecure Obsession, WUT

J

Johanna Mauk + Band

Julie Fleischer

 

K

Kapuzal

Kareem El Morr

Katobisan

Kiawash – Orbital Reflector

Kläranlage

L

Laetizia – Orbital Reflector

Lagué Moin DJ Team – Radio 80000/ KBB

Lisa Holic

Lobo

M

Maniac – Demograffics

„Matthew Astin“ from Matthew Matilda

Max Vincent Raw – Team Hula, Monticule Racing Team

Michal Zietara – Osba, Salon Wilde Renate, Pets

Mickey Gee – Lagué Moin

Moritz Beldig – Goldener Reiter, Lagué Moin

Münchener Kammerorchester

N

Nathan Surreal – Native Responsive, Biologic Records

Nathanel Megersa – Harry Klein, Bahnwärter Thiel, Wannda Circus

O

Oliver Klenk – Münchener Kammerorchester

Ophelia Plate

 

P

Packed Rich – Kindly Rewind Records

Paul Linke – Orbital Reflectors

Percussion Live Jam

POLIZEI

Q

R

Radio 80000

Rhode & Brown – Toy Tonics

Robin Ramirez – Pitch Back Records

Rötten Shock

 

S

Shanpu – Radio 80000, Funkathon

Simona Venslovaite – Münchner Kammerorchester

T

Teltschik – Radio 80000

The Wolf

Tribes of Jizu

Tuff Rubber Gang – Goldener Reiter

U

V

Viktor Stenhem – Münchener Kammerorchester

W

X

Y

Z

Zenker Brothers – Ilian Tape